כלי העבודה העיקרי שלי בצילום מוצרים בפרט וצילום בכלל זו לא המצלמה ואפילו לא הפוטושופ כפי שרובכם ודאי משערים…  זהו האור .

נכון, שליטה טובה במצלמה והכרת תכונותיה על בוריין, שליטה טובה בתוכנת עיבוד תמונה (פוטושופ במקרה שלי ) היא הכרחית כמובן , אבל מי ששולט באור  , מבין את תכונותיו יודע ל"כופף" אותו לצרכיו ראוי להקרא צלם מקצועי.

לפני שנדבר על האור, כדאי להזכיר את חברו הטוב , החושך…  כשאני ניגש לבנות מערך תאורה לצילום באולפן אני רוצה להמנע ממקורות אור שאין לי שליטה עליהם.  לכן אצלי בסטודיו (שנבנה מראש להיות סטודיו לצילום) לא תמצאו חלונות , דבר המאפשר לי להגיע לחושך מחלט בקלות.

מקורות אור לצילום הם שונים ומגוונים , נורות הבזק (פלשים) , פנסי לד , נורות הלוגן ועוד. לכל סוג יתרונות וחסרונות .  באופן אישי לאורך כל שנות עבודתי כצלם העדפתי לעבוד עם "אור רציף"  ולא עם "פלשים" .  אור רציף מאפשר לראות את תוצאת האור על סט הצילום בזמן אמת ולא רק לאחר ה"קליק" כמו במקרה של פלשים.

בעבר, אחד החסרונות של אור רציף היה החום שהוא מייצר דבר שהקשה על צילום נושאים הרגישים לחום (מוצרי מזון למשל). חסרון נוסף היה ציבעו של האור שנטה לצהבהבות (בניגוד לאור ההבזק והאור הטבעי, הלבן) . 2 חסרונות בולטים אלו נפתרו כהרף עין בעידן הדיגיטלי. (איזון ללבן במצלמה) ועם הופעת פנסי הלד המקצועים לצילום גם בעיית החום היתה כלא היתה.

תכונת האור הראשונה אותה ההינו רוצים להכפיף למרותינו היא עוצמתו.  אור חלש או חזק משפיע הן על מצבי המצלמה (צמצם/מהירות/רגישות) וכן על יחסי האור המוטל על סט הצילום (מלפנים, מאחור, מהצד ,וכו). ברוב פנסי הצילום המקצועי קיים עמעם (דימר, פוטנציומטר בלעז) המאפשר שליטה על עצמת האור, אך הדרך הפשוטה ביותר להגביר או להחליש עוצמה היא שימוש בחק הפיזיקלי שאומר "אור נחלש או מתחזק בריבוע המרחק מהאובייט עליו הוא מוטל"  או במילים פשוטות , ניתן פשוט לקרב או להרחיק את הפנס , ההשפעה על עצמת האור היא דרמתית.

לשליטה באופי האור יש חשיבות עליונה בקבלת התוצאה הרצויה לנו.  אור יכול להיות "קשה" או "רך"  , "ממוקד" (קוארנטי) או מפוזר ו"שוטף" . הדבר מתבטא בצל אותו מטיל הנושא המצולם . אור ישיר יטיל צל חזק, חד , כהה .  אור מרוכך יטיל צל רך , עדין ,בהיר יותר. הצל, הוא זה שמעניק מראה תלת מימדי לנושא/מוצר והופך אותו ל"חי" ומזמין.  ישנם דרכים שונות "לרכך" אור. הדרך הפשוטה ביותר היא לכוון את הפנס לא אל הנושא אלא ממינו והלאה אל משטח המחזיר אור.( בצבע לבן בדרך כלל).  אני נוהג להשתמש לרוב בפומקור (קאפה) לבן שמחזיר אור מפוזר ורך אל הנושא.        דרך נוספת היא להעביר את האור המכוון לנושא המצולם דרך תווך מרכך.  סוג ואופי התווך יקבע את אופי האור שיגיע בסופו של דבר.  בשוק קיימים "ארגזי אור" העשויים בד לבן חצי שקוף או "מטריות" לבנות שמקובל להשתמש בהם באולפנים מקצועיים , אך אפשר להשתמש גם בכל בד לבן מתוח על מסגרת או בלוח פרספקס חלבי חצי שקוף או אפילו בנייר אפיה שעוטף את גוף התאורה.  חשוב לנסות ולראות מהו אופי האור (והצל) המתקבל והמתאים לנו ביותר לכל צילום וצילום.

בעזרת שליטה על 2 תכונות מרכזיות אלה של האור נוכל להעניק לצילום אופי שונה בהתאם לצורך ולרצון . תמונה דרמתית או מרגיעה , צילום מתאר קטלוגי או אווירתי, אוירת "בוקר" או "ערב" .

לאור תכונות רבות נוספות עליהן אפשר לשלוט ע"מ לקבל את התוצאה הרצויה לנו , צבע האור ,כיוון הצל, יצירת הברקות , שקיפויות , הדגשת מרקמים ואפילו יצירת אשליה של טעם.  על נושאים אלה ועוד, במאמרים הבאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *