הקורונה הביאה אותך להבנה שחייבים למכור און ליין. נכון, גם אם חוזרים לשגרה המצב כבר לא יהיה אותו הדבר. עולם הצרכנות השתנה לעד.
וכבר בהתחלה מחלחלת ההבנה שכדי למכור ברשת צריך תמונות. ואם לא יכולים למשש את הסחורה לפחות להראות אותה בצורה הטובה ביותר. או אם לא יכולים לטעום אז עדיין רצוי מאוד שהתמונה תעביר אפילו את הניחוח.
זה נכון שלכל אחד יש טלפון בכיס שמסוגל לצלם תמונות… אבל צריך לזכור שבניגוד למכירה פרונטלית , התמונה ולא המוצר היא שתקבע אם נמכור או לא.
ב"שוק" הוירטואלי התחרות ענקית. כולם , אבל ממש כולם במרחק קליק אחד או שניים. מי שיסתפק ב" חלון ראווה" עלוב, אין לו סיכוי.
אי אפשר להסתפק בתמונות מהנייד. גם לא בתמונות של ה"בת דודה שיודעת לצלם ממש יפה ואפילו יש לה מצלמה כמעט מקצועית"…
זה הזמן לבחור לך צלם . מומחה בתחומו. צלם חתונות הוא לא צלם מוצרים וצלם מזון הוא לא צלם אופנה. כמו שנהג מרוצים לא יודע לנהוג אוטובוס של אגד בירושלים ונהג קטר רכבת לא נוהג אמבולנס.
חפש לך צלם לפי סוג המוצר אותו אתה רוצה למכור.
השווה בין אתרי האינטרנט של הצלמים. ראה עבודות קודמות והתרשם מהנסיון של הצלם בתחום.
בקש הצעת מחיר מפורטת.
האם המחיר כולל עיבוד פוטושופ ? האם הוא כולל הכנה לדפוס , האם הוא מגיע בפורמטים המתאימים לאתרים השונים ?
ב 2019 נתקבל תקן בינלאומי לצילום מוצרים. התקן מסדיר דברים כמו אחידות רקע, פורמטים תיקניים, ושלל חוקים ותקנות שהתקבלו כסטנדרט מחייב ע"י אתרי המסחר הגדולים בעולם והארץ. לא ניתן לפרסם מוצר ב"אמזון" למשל אם התמונה לא עומדת בתקן. האם הצלם מודע לתקן ושולט בו ?
לא תמיד הצעה היקרה ביותר מבטיחה איכות ולהיפך, היזהרו מהצעות זולות מדי שהתבררו בדיעבד כ"יקרות" מאוד כאשר צריך לצלם פעם נוספת אצל צלם אחר כשהראשון לא סיפק את התוצאות הרצויות…
כאשר צלם מתהדר ברשימת לקוחות מפוארת אפשר ורצוי להרים טלפון ולשאול על חווית העבודה מולו. השרות שניתן בזמן הצילומים ולא פחות חשוב בתמיכה לאחר מכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *